Marek Sierocki, biografia

Marek Sierocki, zdjęcie, fot. A.WiniarskiMarek Sierocki jest jednym z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i doskonale czuje się w klimatach lat 70-tych i 80-tych, bo właśnie wtedy kształtowały się jego upodobania. Pochodzi z Zielonki w województwie mazowieckim. W połowie lat 80-tych rozpoczął prowadzenie muzycznego kącika w niezwykle popularnym telewizyjnym programie informacyjnym – „Teleexpress”. Przedstawiał tam teledyski rodzimych wykonawców oraz gwiazd zagranicznych, czym zyskał opinię propagatora muzyki rozrywkowej. Były to czasy, kiedy dostęp do produkcji zachodnich nie był tak powszechny jak dzisiaj, a zatem na tych kilka muzycznych minut codziennie czekały z niecierpliwością tysiące fanów. W tym czasie Sierocki był zafascynowany takimi wykonawcami jak Depeche Mode ( jest autorem książki poświęconej tej brytyjskiej grupie wydanej w 1991 roku ) oraz Chrisem Rea. Tego ostatniego gitarzystę i wokalistę można często usłyszeć na składankach firmowanych przez Marka Sierockiego.

Na początku lat 90-tych został także redaktorem naczelnym polskiej edycji słynnego pisma młodzieżowego „Bravo”. Jego rosnąca pozycja w telewizji publicznej doprowadziła Sierockiego do funkcji dyrektora artystycznego dwóch najważniejszych festiwali w Polsce. Odpowiadał za repertuar i wybór artystów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Festiwalu w Sopocie organizowanego przez Telewizję Polską.

Marek Sierocki jest również publicystą muzycznym i autorem książek. Wspominaliśmy już biografię grupy Depeche Mode, ale wymienić należy też książkę „Gwiazdy pop & rock” oraz wiele wstępów do publikacji innych autorów: na przykład biografii Boba Dylana.

O wszechstronności Sierockiego świadczy również to, że od ponad roku związany jest z Radiem VOX, jest to dla niego realizacja kolejnej wielkiej pasji, jak mówi o pracy w radiu:

Choć żyjemy w czasach telewizji i Internetu to radio jest dla mnie czymś niezwykłym, to po prostu magia.

Jak sam przyznaje w radiu VOX:

Uwielbiam muzykę z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, to były fantastyczne czasy. Lubię miksować muzykę,  bo od trzydziestu lat jestem dj'em. Najczęściej gram hity z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.

Właśnie taki repertuar można usłyszeć na imprezach prowadzonych przez Marka.

Ma niezwykłe wyczucie nastroju panującego na parkiecie i potrafi rozpalić publiczność do czerwoności serwując na przemian gorące rytmy latynoskie, niezapomniane przeboje z lat 60-tych oraz dobrze znane większości lata 70-te i 80-te. Doskonale porusza się również wśród nowości. Jego znajomość najnowszych nagrań, rankingowych list przebojów światowych jest imponująca. To wszystko sprawia, że na imprezach prowadzonych przez Marka nie tylko można znakomicie się pobawić, ale też dowiedzieć się czegoś interesującego.  

EskanderAgencja Artystyczna ESKANDER
ul. Malczewskiego 3/1, 45-057 OPOLE

Natalia Wojciechowska
tel: 77 441 01 01, kom. 668 034 391
mail: natalia@kabarety.com.pl
Darek Grzegocki
tel: 77 442 02 20, kom. 668 515 513
mail: darek@kabarety.com.pl